| donLuci a întrebat:

am instalat placa audio dar tot nu se aude este e placa de baza ce fac imi arata la driver manager un semn al excamarii si am deja driver booster am si everest am cam toate programele instalate cu toate astea tot nu functioneaza sunetul
PS: cand am eschis calculatorul se instala windows-ul ca am luat-o la mana a doua plsss ajutati-ma va rog

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput:
1. Dezactiveaza din bios audio integrat daca tot nu il mai folosesti.
2. Scoate driver booster...
3. Driverele le iei de pe site-ul producatorului.
4. Placa e pusa corect in slot?
5. Fa o poza in device manager sa vad si eu.

| donLuci explică (pentru sltlp):

Cum intru in bios ca mi se deschide direct in windows

| donLuci explică (pentru sltlp):

Asus

| sltlp a răspuns (pentru donLuci):

M-ai daramat...

| donLuci explică (pentru sltlp):

Asustek computer inc p4r8t

| sltlp a răspuns (pentru donLuci):

Incearca cu del say cu unul din f-uri.

| donLuci explică (pentru sltlp):

? romaneste

| jhonny999 a răspuns:

Pentru recuperare driverelor urmeaza pasi.
Scrii in Google Touslesdrivers, click pe Mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer la Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele necesare, sau versiuni mai noi la driverele pe care le are Computerul tau.descarca drivarul audio si install