| Michiō a întrebat:

am is eu o intrebare am cumparat un calculator la mana a 2-a acum vreo 2 ani (cam slabut pentru jocuri) si am o problema cu el uneori intru pe youtube sau intru in winamp si un joc cu window-mode si ma joc dupa mi se blocheaza totul si nu se mai misca cusorul de pe desktop imi apare pentru cateva secunde blackscreen dupa isi da restart si dupa ma joc si nu imi mai face asa imi face asta cam des deci lamuriti-ma sa il vand sau sa schimb piese cum ar fi placa de baza procesoru si placa video dau funda cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Sorinutsu a răspuns:

Pai, sa incepem cu inceputul, daca face asta ceva nu este in regula, anume o componenta din pc nu face legatura bine, posibil memoria RAM, curata-l odata la 1 luna 2, scoate memoria RAM curata pe acolo si baga la loc. se poate sa fie si din windows, incearca sa bagi alt windows, vezi driverele sa corespunda cu ceea ce este pe placa de baza, chiar daca te jucai sau intra pe mai multe site-uri, ma rog, orice altceva, in cel mai rau caz iti dadea Memory low, dar nu se bloca, deci, vezi RAM, mufa hard sa fie bine plasata acolo, placa video scoate-o curata si bag-o la loc, succes

| Michiō explică (pentru Sorinutsu):

Am avut vreo 2 windousuri primul win 7 al doilea last xp si nu mi-a mers driverele de pe cd original pe 7 spunea ca merge pe win xp/win last si win vista si m-am bagat pe windows xp am auzit ce e cel mai bun sistem de operare. am mai avut probleme cu hardul avea beduri permanente si mi-am cumparat unul la mana a 2-a 250gb cu 50 roni

2 răspunsuri:
| Bee_Allex_1992 a răspuns:

Vindel.