| Petryk89 a întrebat:

Salut TPU,am modificat sistemul pe care vroiam sa il achizitionez si am ramasa la acesta, ce ziceti?
procesor-i7 3770k 1584 lei
placa de baza-gigabyte ga-z77x-ud3h mSATA virtu gpu 667 lei
memorie -Kingston 8gb [2*4gb] xmp predator 299 lei
hdd wd blue desktop 1 tb 307 lei
placa video-gigabyte geforce gtx 650 ti 2gb gddr5 805 lei
sursa cooler master gx 650 w 413 lei
dvd rw LG 88 lei
carcasa-aero cool pgsv series vs 3 192 lei
monitor-BenQ gw 2250 hm led hdmi port difuzoare panel va 598 lei
tastatura- a4tech x7 g800 v 3x fast gaming keyboard 71 lei
mouse-a4tech n-310-1v-track padless 24 lei

9 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Este buna alegerea, doar ca eu as fi ales o placa video mai buna, cam asa ceva de exemplu: http://www.mediadot.ro/......48mb-gddr5 Daca sare de bugetul tau, te orientezi spre o placa de baza mai ieftina, un procesor I5 sau o singura placuta RAM de 4Gb si pe viitor o sa mai adaugi una daca va fi nevoie.

| SpecialistIT a răspuns:

In primul rand, cauta un magazin serios dar care are si preturi mici, cum e Mediadot.
100% nu ai nevoie de 3770K, astfel iti recomand 3570k: http://www.mediadot.ro/......bridge-box
Asta e configuratia pe care ti-o recomand eu: http://www.mediadot.ro/wishlist/27369/
Evita eMAG, ia de la Mediadot, iesi cu MULT mai ieftin.

Bafta!

| Petryk89 explică (pentru SpecialistIT):

Dedera de ce crezi ca nu am nevoie de i7 3770k? si o sa cumpar de unde gasesc mai ieftin si bun, depinde de garantie si cred ca placa video o sa mearga pentru jocuri cat de cat, nu sunt foarte pretentios dar referitor la procesor cred ca e bine sa ai ceva puternic

| SpecialistIT a răspuns (pentru Petryk89):

Mai ieftin ca la Mediadot, luand toata configuratia nu ai cum sa iesi, in nici un caz la hotii de eMAG.
3770k este util poate unor oameni care folosesc computeru' la editari, randari, chestii avansate, nu jocuri si chestii uzuale, de oameni...normali.
Uita-te atent la placa video pe care ti-am pus-o, ea bate GTX660 Ti, dar e cu ~200 lei mai ieftina.

Bafta!

| Petryk89 explică (pentru SpecialistIT):

In legatura cu procesorul vreau eu sa am ceva de top, dar cu placa video nu prea ma mai incadrez sa iau ceva mai sus

| Petryk89 explică (pentru SpecialistIT):

Sau ce zici daca deocamdata nu mai iau placa video.referitor in general sau in jocuri ce as putea juca cu Intel hd graphics 4000?

| SpecialistIT a răspuns (pentru Petryk89):

Slava Domnului nu sunt banii mei, tu alegi cu buna stiinta sa-ti bati joc de ei, luand 3770k si de la eMAG. Eu te "lovesc" cu sfaturi, ce faci tu acasa, nu e problema mea.
Imi pare rau. Bafta!

| SpecialistIT a răspuns:

Iar ca monitor recomand asta: http://www.mediadot.ro/......zoare-2x2w

| gmxromania78 a răspuns:

Salut!
Un sistem super bun, ai facut o achizitie destul de buna.
Numai bine!