| NuDauNiciunNume a întrebat:

am nevoie de un raspuns urgent. cum pot sa scriu ceva in paint, dar sa fie mai mare scrisul?

Răspuns Câştigător
| raidxp a răspuns:

Evelina,da click pe litera iar apoi cu cu sageata de la mouse se va transforma intr-o cruce, pe plansa formeaza un dreptunghi cu click-ul apasat iar sus iti va apare un toolbar cu numele Font, sau daca dai click dreapta in acel dreptunghi ai optiunea text toolbar da click pe ea happy

8 răspunsuri:
| 7Roby7 a răspuns:

Acolo unde alegi stilul de scriere mai jos apare un numar apesi pe el si in loc de numarul ala scrii altul.Cu cat numarul este mai mare cu atat scrisul e mai mare si cu cat numarul este mai mic cu atat scrisul e mai mic(asta pe versiunea Paint de pe Windows 7 dar cred ca e asemanator si pe celelalte).
Sper ca ti-am fost de folos. happy

| NuDauNiciunNume explică (pentru 7Roby7):

Da nu imi arata niciun stil de scris

| 7Roby7 a răspuns:

Uita-te sus si apasa "Text". Probabil ca nu iti merge direct acolo deodata ce vrei sa scrii ceva.

| NuDauNiciunNume explică (pentru 7Roby7):

Tot nu-mi merge

| raidxp a răspuns (pentru NuDauNiciunNume):

Evelina,da click pe litera iar apoi cu cu sageata de la mouse se va transforma intr-o cruce, pe plansa formeaza un dreptunghi cu click-ul apasat iar sus iti va apare un toolbar cu numele Font, sau daca dai click dreapta in acel dreptunghi ai optiunea text toolbar da click pe ea happy

| Mirrre a răspuns:

Unde desenezi in stanga iti apare o litera A si dai pe ea..si iti apare marimea si ce cu ce fel de litera vrei sa scrii!

| CodrinValentin a răspuns:

Acolo unde desenezi iti apare o litera A dai pe ea si scriee!

| NuDauNiciunNume explică (pentru CodrinValentin):

Dar vreau sa scriu cu litere mai mari