| anonim_4396 a întrebat:

Am niste probleme cu network'ul crying
Am vrut sa fac un homegroup si nu mergea, nu reuseseam sa gasesc network'ul facut de fratele meu chiar daca aveam acelasi internet sad si acum abia se incarca pe net paginile, tunngle imi da erori sad din 5 in 5 minute imi cade conexiunea. Am dat sa scaneze windows'ul si imi spune " the default gateway is not available ". Habar nu am ce este si ce trebuie sa fac sa rezolv problema sad Am windows 7 Ultimate, Google Chrome. Si in plus am observat ca de cand am umblat pe la Homegroup au aparut toate astea si in plus parca si procesorul a luat-o razna sad am doar Chrome deschis si el are intre 28% si 50%. Nu cred ca am virusi, dar nu se stie. Deci din 5 in 5 minute imi cade conexiunea de cand am umblat pe la network. Ce pot sa fac? PLZ PLZ

1 răspuns:
| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

In primul rand nu mai folosi google chrome ca de aia iti lucreaza asa greu ia altu iti dau eu pe mess daca vrei al browser sukulets@yahoo.com si nu mai umbla la homegroup ca nu de acolo se conecteaza, intra la start, apoi la control panel si apoi intri la network dai a 2 si apoi scrii acolo numele si parola de la net si dai ok bifezi si aia de jos si netu se conecteaza, daca iti apare sus o bara galbena deschisa dai vizibile sau cum scrie acolo, daca cumva ai sters ceva de la net probabil ca trebuie instalat iar windosul. vorbim pe mess mai mult daca vrei.