| florynflr19 a întrebat:

Am o casa peste drum de mine cu internet ( cam 100 de metri, stiu parola de la modem) exista vreo posibilitate sa iau wi-fi de acolo la telefon? Fundaa

3 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Eu daca ies din casa nu mai amsemnal de loc! laughing Nu ai sanse sa iti mearga.Iti poti lua un router, avea una din clasa de la mine, il incarci si il iei dupa tine si ai net.

| SeReNoo a răspuns:

Wi-fi ul bate cam aproximativ 20m sau mai putin. Depinde de model. Din cate mai stiu. se poate gasi multiplicator, care intareste semnalul. il duce mai departe. Dar s-ar putea sa nu se gaseasca peste tot.
Deci. nu cred ca poti sa ai wi-fi la o distanta asa mare.

| Politaiu a răspuns:

Wi-Fi bate până la 50m! Dacă vrei net prin ei-fi poți pune un rooter! Costă 50 lei! Fundă!