| Gabryel133 a întrebat:

am o consola PS 2 SCPH - 75001 si vreau sa o modez, pot folosi Modbo 760? adica modelu asta de PS2 care il am eu se poate moda cu acest chip? am auzit ca este cel mai bun pentru modarea unui PS 2, daca se poate imi puteti da un tutorial cum se face asta? Mersi mult dau Funda!

3 răspunsuri:
| Gabryel133 explică:

Am uitat sa va spun, consola mea este NTSC U/C se poate moda chiar si asa?

| Armstrong a răspuns:

Se poate moda : https://www.youtube.com/watch?v=Q4wa7L94wQg
Cel mai bine mergi la cineva care stie.

| sltlp a răspuns:

Ambele moduri sunt ok. Modbo e modare permanenta. Mai ai ca alternative modarea pe card, dar daca formatezi vreodata cardul, adio modare.
Nu ai cum sa modezi tu modbo acasa. Poate mai strici si consola... Mergi la cienva care a mai facut asa ceva si care se ocupa cu asa ceva.