Am o imprimanta HP Laser Jet 6l. Am conectat-o la calculator și am instalat drive-ul. Am încercat sa printez ceva, dar faza e ca scoate un zgomot și nu trage foaia. Daca împing foaia o trage doar până într-un anumit punct apoi se oprește. De ce nu merge? Ce ar putea fi devină? PS: E prima oară când am o imprimantă.

5 răspunsuri:
| D3I3 a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat și problema a fost că s-a blocat ceva în interior ( un creion, un pix etc ). Încearcă să deschizi imprimanta și uita-te dacă nu vezi ceva în plus.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cartușele sunt pline? Alea trebuiesc reumplute sau cumpărate altele noi originale, daca defectiunea nu este provocata de cartuse atunci trebuie vazuta de un specialist desfacută curațată servisată.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intreabă el si ce raspunzi tu, total aiurea.

Bula
| Bula a răspuns:

Opreste imprimanta, scoate hartiile din rezervor.
Desfa capacul cartusului si cel de deasupra iesirii hartiei, uita-tedaca nu a ramas vreo bucata de hartie rupta pe traseu. Daca da, incepe sa trabi incet de ea, preferabil cu doua maini, prins cu varful degetelor, ferm si uniform. Este nevoie de atentie mare, sa nu se rupa inca odata hartia.

Daca ai scos toate ramasitele de hartie, pui cateva foi de hartie in rezervorul de alimentare, pornesti imprimanta si astepti sa-si faca pozitionarile.
Cand se aprinde Led-ul de OK (verde), poti tipari.
Daca se aprinde Led-ul rosu, atunci persista starea de avarie, mai cauta bucati de hartie ramase inauntru.

Daca nu te descurci, problema te depaseste, apeleaza la un specialist sa curete imprimanta.
Merita sa te ocupi de ea, daca are cilindrul bun, e imprimanta buna si rezistenta!

Ce naiba?