| Uraniu a întrebat:

.. Pentru cei care au instalat Windows 8... Cum vi se pare? Se merita? E mai bun decat Windows 7? Argumente pro si contra va rog. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Eu nu m-as grabi sa-l instalez, pentru ca inca nu a aparut o varianta definitiva. L-am instalat de proba pe un laptop dar nu mi-am putut face o idee prea clara. La aspect aduce mult cu Android-ul, ceea ce ma face sa cred ca e destinat in principal pentru tablete. Mai asteapta un pic, sa apara o versiune definitiva, si mai ales sa vezi daca se poate face downgrade (adica daca-l instalezi peste win7 sa poti reveni ulterior la acesta). Eu l-am instalat peste win7 si nu am putut sa mai revin, a trebuit sa reinstalez 7 'pe curat'. Si mai e un aspect. Pana acum Microsoft au alternat produse bune cu produse proaste. Win98 - bun, Win ME - nu prea, WinXP - bun, Win Vista - jale, Win7 - bun, Win8 -? Ramane de vazut. Bafta!

| Uraniu explică (pentru alexmircescu13):

Cam la fel ma gandeam si eu la partea cu alternarea celor bune cu cele proaste... am incercat tot de la xp pana la 7 si vista m-a dezamagit... Multumesc pentru raspuns happy

10 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

E OK Windows 8, dar recomandarea ar fi sa mai astepti putin! http://laptopnews.ro/windows-8-se-va-lansa-pe-26-octombrie.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 8 e deja rtm, insa a fost trimis doar partenerilor; pe 15 va fi disponibil celor care detin abonamente MSDN.
Am incercat versiunea release preview, insa nu am putut folosi pc-ul normal fiindca nu sunt inca drivere pentru win8.
Asta e cea mai mare pb pentru cei care vor sa instaleze acum win8. Inexistenta driverelor si lipsa de compatibilitate cu multe programe si jocuri deja existente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra: Nu prea multe driverele. Pro: interfata metro usor de folosit

| adrew a răspuns:

Win 8 e mai bun desigur, nu l-am instalat calculatorul meu e slab crying(

| MeteorFalls a răspuns:

''a merita'' nu este verb reflexiv.

| Uraniu explică (pentru MeteorFalls):

Nu asta am intrebat...

| MeteorFalls a răspuns (pentru Uraniu):

Pai da, dar limba romana ai faultat-o.

| Uraniu explică (pentru MeteorFalls):

Se mai intampla... parca tu n-ai gresit niciodata...

| r1a2 a răspuns:

U n prieten de-al meu are windows 8 l-am vazut si eu si e mia naspa decat windows 7!