| TotEu21 a întrebat:

Am o mica problema. Am internet prin usb de la WIND, si nu stiu cum sa fac sa nu mai intre alti pe reteaua mea prin wireless. Va rog, putin ajutor. Si cum as putea sa vad cine sa conectat? Am windows vista. Funda cele mai bune raspunsuri.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se poate conecta nimeni la cheita ta USB! Nici macar nu te vad altii ca ai internet. Nu ai nevoie de parola pentru ca are deja una presetata din fabrica.

4 răspunsuri:
| vlad_4846 a răspuns:

Dar tu banuiesc ca nu esti in Romania. wind e in Italia...

| TotEu21 explică:

Da ma sunt in Italia. va rog ajutor...

| DanielW a răspuns:

Securizeaza reteaua cu o parola. Intra pe adresa IP a ruterului si de acolo poti seta. Succes!

| vlad_4846 a răspuns:

Nu toti au auzit de wind, probabil nici nu stiu ce e aia/ala.
banuiesc ca internet prin usb de la wind e acelasi lucru cu internet de la Vodafone sau Orange(adica un modem-stick):internet mobil, deci nu ai router cu atat mai putin wireless.cine se conecteaza la tine?

daca totusi ai router wireless ar trebui sa ai pe undeva un buton ce activeaza/dezactiveaza functia...sau in "fereastra" aia care iti apare cand te conectezi cauta pe la setari/configuratie si puneti parola.