| George_Ionut_1997 a întrebat:

Am o nelamurire. Vreau sa achizitionez un laptop (Toshiba Satellite C55-B5142). si la graphics coprocessor scrie : mobile Intel hd graphics. Ce inseamna asta? Ca placa video e integrata? Ca e dedicata? Daca e dedicata, de cat e? Sau daca e integrata... iarasi - de cat?

Las aici un link. Sper ca nu se supara cei de la TPU:
http://www.amazon.com/......ef=sr_1_16 s=pc&ie=UTF8&qid=1425316937&sr=1-16&keywords=laptop

Va rog, ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Inseamna ca are placa video integrata! deci in gaming e naspa rau! Pentru altele mai merge! Bafta!

| George_Ionut_1997 explică (pentru lpavel):

Si de cat este? Am auzit ca de la 4 GB placa video integrata e de minim 1, 7 GB. Laptopul asta are 8 GB. Am un prieten care are un laptop Lenovo cu i5, 4 GB Ram... si la fel, integrata. Lui ii merg jocuri gen Far Cry 3, Tomb Rider, Assassin's Creed 3. El mi-a spus ca are video de 1, 7 GB dar la mine la 8 GB cica poate ajunge si la 2, 5 GB. Ce crezi?

| lpavel a răspuns (pentru George_Ionut_1997):

N-are nici o legatura ramii cu placa video! Se mai intampla si cazuri din astea dar mai rar, de obicei nici o placa integrata NU depaseste 1 GB! Nu scrie ce memorie are, dar nu numai memoria conteaza ci placa video conteaza mult sa nu fie integrata!

| RaduTN a răspuns:

Da, e placa video integrata.