| pinguinuronaldo a întrebat:

Salut, TPU! Am o problema cu instalarea driverelor la placa video Nvidia Geforce GT 1030. Eroarea:
"Nvidia Installer failed: graphics driver(failed), Nvidia PhysX (not installed). Dau Funda!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai incercat sa dezinstalezi vechiul driver al placii video si apoi sa instalezi noul driver?
Posibil ca nu selectezi driverul corect al placii tale de pe siteul producatorului
Daca ai sistem de operare windows 10 acesta ar fi driverul corect :https://www.nvidia.co.uk/Download/driverResults.aspx/187349/en-uk

| pinguinuronaldo explică (pentru Simpatic):

Nu am mai avut Nvidia. Am avut un Intel hd 2500.

| pinguinuronaldo explică (pentru Simpatic):

Am descarcat driverul ala. Imi apare Nvidia Installer cannot continue : this nVIDIA graphics driver is not compatible with this version of windows.
This graphics driver could not find compatible graphics hardware.

| Simpatic a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

Ce sistem de operare (windows ) ai? daca nu e windows 10/11 atunci ce este? windows 7 sau windows 8? si pe cati biti 32 sau 64?

| frunzarescu a răspuns:

Fa update la Windows (Control Panel\System and Security\Windows Update), inclusiv Optional Updates.
Asa am patit cu o placa nVidia, pana nu am facut update nu am pututu instala driverul de la nVidia