| Eastwood a întrebat:

am o problema cu laptopul, adica nu stiu sigur daca este chiar o problema. Mereu cand descarc un film si il pornesc cu vreun program de film gen: bs player sau windows media player mi se vad culorile prea deschise si nu stiu de ce, nu am umblat deloc la contrast, am si incercat din setarile programului dar fara rezultat. Daca ma uit la un film online se vede normal, am si dezinstalat Bsplayer dar problema persista!
Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Codec-urile nu sunt reglate in sincron cu placa video si DirectX.

| Eastwood explică (pentru Bula):

Si ce ar trebui sa fac?
Niste instructiuni?

| RAY a răspuns (pentru Eastwood):

Inseamna ca placa video te lasa, descarca vlc ala nu face figuri, ca sa vezi daca chiar placa video moare descarca memory video stres