| bogdanmihai469 a întrebat:

Am o problema cu laptopul! Desi am internet(merge sa caut si sa descarc lucruri pe google chrome si alte browsere), internet explorer-ul nu merge si zice ca nu poate sa incarce pagina, iar odata cu el nu merg nici programele care folosesc internet( jocuri online, antivirusul care trebuie sa-si descarce actualizari, programele de descarcat filme si jocuri, etc.) iar apoi nu merge sa instalez nici un program si zice ca installerul nu poate sa continue cu setarile actuale de internet sau ca n-am internet(desi am).ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am de unde sti exact, pot doar sa cred ca ai un virus sau mai multi.
Ar fi bine sa duci laptopul la unul priceput, eventual la un service ori sa reinstalezi sistemul de operare.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si care-i problema? Nu este necesar, neaparat, sa folosesti I.E.
Poti sa folosesti alt browser sau chiar mai multe, de ex. eu am Mozilla Firefox si Google Chrome.

| bogdanmihai469 explică (pentru Ioandelasal):

Da dar din cate am auzit programele se conecteaza la internet prin internet explorer si nu inteleg de ce nu merge daca imi merge internetul iar pe google chrome merge sa intru.

| Ioandelasal a răspuns (pentru bogdanmihai469):

Nu este adevarat, de pe orice browser te poti conecta la internet, poti descarca orice program si sa le folosesti.
Nu stiu daca absolut toate programele merg pe orice browser dar am intalnit, pana acum, doar un program care cerea I.E., respectiv Sopcast.

| bogdanmihai469 explică (pentru Ioandelasal):

Pai si care ar putea fi problema? ca nu pot sa instalez nici un program pentru ca imi zice ori ca a aparut o eroare ori ca nu am internet(desi am) iar apoi nu-mi merg programele cu internet gen minecraft, LOL sau u t o r r e n t si nici antivirusul nu mai poate sa se actualizeze.

| bogdanmihai469 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi oricum!

| Ioandelasal a răspuns (pentru bogdanmihai469):

N-am de unde sti exact, pot doar sa cred ca ai un virus sau mai multi.
Ar fi bine sa duci laptopul la unul priceput, eventual la un service ori sa reinstalezi sistemul de operare.