| Wut a întrebat:

am o problema cu laptopul... se tot blocheaza cand il aprind, adica, eu am 2 useri. cum sa zic, unul parolat care e al meu si unul pe care intra fratimiu sau taicamio` cand are nevoie. Si daca intru pe userul parolat, se tot blocheaza si nu merge sa deschid Google Chrome, messu, si parca mi-a aparut si ceva de update... dar in schimb daca intru pe celalalt user merge. Ce sa fac? Se blocheaza si daca incerc sa-l repar

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Prima dată încearcă aşa:
Click pe Start -> Run scrii msconfig.exe dai enter, de la Services bifezi Hide all Microsoft Services apoi dai click pe disable, de la Services laşi bifat doar Windows Operating System şi antivirusul dacă ai, dai Apply şi Ok.
Dă restart la laptop.
Descarcă Malwarebytes Anti-Malware de aici www.ninite.com/malwarebytes/
şi fă o scanare cu el (Perform full scan).
Zi-mi dacă tot aşa face.

1 răspuns:
| smarttie a răspuns:

Ai incercat sa ii dai restart?