| ScoobyTPU a întrebat:

am o problema cu PC-ul.Deci mereu cand sunt intr-un joc mereu ma scoate si il baga in bara la un interval de 1-2min,dupa aceea intru in joc si tot asa se intampla si se intampla asta pana la infinit.Dar are unele momente cand nu ma scoate si se comporta normal.Ciudat este ca si in acest moment cand scriu intrebarea,imi dispare aceasta liniuta de scris " | "
Informati de stiut : PC-ul l-am luat acum o saptamana si este nou nout (Monitor nou, tastatura noua, mouse nou) + unitate noua bineinteles.
PC Spec :
Procesor Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155
HDD Western Digital Black 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3
Placa de baza MSI B75A-G43, Socket 1155
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 2GB, GDDR5, DVI, HDMI, PCI-E

Sper sa imi raspunda la intrebare oamnei care se pricep

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Fa o reinstalare de windows(alta versiune decat cea pe care o ai, s-ar putea sa aiba defecte) cu formatarea completa a partitiei C...alta posibilitate e ca ai vreun virus, sau vreun alt program care "vrea sa iasa in fata" si de aceea iti tot da in bara jocul; la configuratia ta nu ar trebui sa ai probleme. Tine unitatea intr-un loc bine aerisit, se poate incalzi rapid vara.

2 răspunsuri:
| RadikalGamer a răspuns:

Nu e niciun virus. Probabil ca antivirusul tau sau un program ce ruleaza in background face un lucru, si Windows-ul e nevoit sa iti bage jocul in bara. Mi se intampla si mie. Incearca sa ti calculatorul in limba de scriere engleza si cand joci ceva sa opresti programele din background gen Yahoo!, Skype sau antivirus-ul.
Daca nu merge poate ai vreo tasta blocata sau ceva de genu. Daca nici asta nu functioneaza, fa ce a spus Laurentiu...

| sparky34 a răspuns:

Cel mai sigur e un virus. Pune windowsul din nou si pune-ti un antivirus mai bun.