| Giuliano24 a întrebat:

Am o problema cu Windowsu... l-am instalat acum 1 saptamana Windows 7 ultimate pana ieri a mers perfect totul, azi cand am pornit laptopu si m-am bagat la gta 4, cs, samp aveam lag pe toate am dat un rr si tot aveam lag pe toate am lag orice asi face le-am sters si le-am facut iar dar tot au lag imi puteti spune daca este de la windows

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Cata memorie ram ai? daca nu ai macar 2 giga nu iti merg cum trebuie! si vezi si placa video. pentru ca la windos 7 scerintele sunt mai mari decat la win xp. de exemplu unele jocuri cer dublu memorie ram, iar unele jocuri(putine ce-=i drept) cer placa video dintr-o clasa superioara pentru. a rula pe win 7!

2 răspunsuri:
| xAbb a răspuns:

Windows`ului 7 nu prea ii convin jocurile. Daca vrei sa joci astfel de jocuri iti recomand windows xp. Bafta.

| Giuliano24 explică:

Deci in primul rand win xp nu-mi merge din cauza laptopului doar pe stick daca il fac merge, am 3 gb ram 512vram ati radeom hd 4570, procesor Intel 4.4 ghz dual core. asa scrie p asta de la laptop deci imi puteti spune cum il pot face windows 7?