| manea101 a întrebat:

Am o problema, eu am instalat recent Windows 10, in timp ascult o muzica pe youtube, sunetul are intreruperi daca fac si altceva pe langa aia, specificatiile sunt: Intel Core i5 2520m 2, 5GHz, 8 GB ram DDR3, placa video este Intel HD 3000 iar Harddiskul este de 320 GB, mai pe scurt Lenovo T420, sper sa ma ajutati, Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate driverul audio nu este cel bun. De ce va grabiti la Windows 10? Asta inca nu este pus la punct.

| manea101 explică (pentru Salontanul):

Am verificat si driverul de placa de sunet, nu este acolo problema, problema persista si in Windows 8.1

3 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Problema ta cu sunetul apare atunci cand procesorul tau este solicitat la maxim, incearca sa revii la utilizarea flash player pe youtube( gasesti pe google cum sa faci)sau sa micsorezi calitatea videoclipului vizionat- ceva sub 1080p eventual 420p sau 360p care nu-ti vor mai solicita procesorul la maxim.

| manea101 explică (pentru nicu991):

Am facut testele procesorului, iar rezultatul a iesit pozitiv, nu am gasit nicio problema, nu ajunge la 100%, dar problema persista si in timp ce se reda alt sunet, de exemplu, sunete din windows..., am reinstalat si driverele de placa video si sunet iar eu cred ca ar putea fi alta problema, nu booteaza pe UEFI, numai pe legacy BIOS si s-ar putea sa fie cauza ca hardul nu lucreaza cum trebuie.