| tdy a întrebat:

Am o problema, in PC am un Hard Disk de 320 GB
Si mi-am mai pus unul tot de 320 ca sa am mai multa memorie
l-am pus si o mers am formatat tot hardiscul si am lasat numai
numai windowsul ca sa nu am virusi de la jocuri, filme, muzica etc... si Dupa 15 min. de stat pe PC, nu mi-o mai citit al 2-lea hard disk. Care ar putea fi problema? Multumesc mult

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Nu inseamna ca ai mai multa memorie daca ai doua harduri in computer. Cand ai formatat acel hard disk te-ai uitat sa nu fie pe el sistemul de operare. Ce ai formatat? Care hard? Trebuie sa verifici in bios sa vezi daca iti vede si al doilea hard disk. Scoate bateria de la bios timp de 20 de min si memoriile, sa nu fi legat la internet. Le montezi, intri in bios treci data si ora, restart, vezi daca iti vede ambele harduri. Vezi sa nu ai raid pe placa! Sa nu fi instalat in raid cele doua harduri! Bafta!

| Makovei_Iuly_1995 a răspuns:

Ai sters cumva si foldere din Local Disk :C?

| cpp a răspuns:

In bios il vezi?