| AdmiNuL a întrebat:

Am o problema si nu ii dau de cap. Cand pornesc Windows-ul (7) de pe calculatorul vechi, totul bine si frumos pana cand vad ca nu imi mai porneste driverul placii video. Am incercat toate posibilitatile pe care le stiu. Si tot nu porneste.

FUNDA celui care ma ajuta sa rezolv problema.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Dezinstaleaza-l si mai instaleaza-l o data! Da nu din control panel ca ramane rezident prin registri. Cu asta: http://www.epasystems.ro/revo-uninstaller/

| AdmiNuL explică (pentru K0sti):

Salut! Cand am descoperit problema l-am dezinstalat, apoi am scanat cu CCleaner(Sterge toti rezidentii corupti din registry), apoi l-am instalat din nou. Tot asa. Multumesc!

| stlucian a răspuns:

Fa un update la placa video.Intra in device manager si fa-i de acolo un update.

click dr pe computer-->properties-->device manager-->display adapters--> dublu click pe placa -->driver si update driver

| AdmiNuL explică (pentru stlucian):

Am facut asta inainte sa pun intrebarea. Si imi zicea pe engleza ca cel mai bun driver pentru calculator este deja instalat(cel care l-am instalat eu), dar oricum mersi pentru timpul acordat!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Dezinstaleaza driverul din computer, vezi care este primul driver pentru placa video, adica, in ce an a fost facuta si care este primul driver scos de producator. Poti incerca cu acel driver, ar trebui sa mearga. Exista varianta sa nu aiba driver pentru win7? Exista pe site driver pentru win7! Incearca sa instalezi cu driver booster, download, install, scan, install driver! Bafta!

| AdmiNuL explică (pentru valentin75):

Salut! Driverul pentru Windows 7 exista, dar am formulat eu gresit... Reformulez: Cand mi-am instalat driverul, am observat si stiam ca o sa-mi apara jos in dreapta. Dar, daca nu il aveam instalat nu mergea Counter-Strike in OpenGL. Dar se pare ca acum doar nu apare, dar merge. O zi buna! Iti multumesc pentru timpul acordat.