| TheTimeKiller a întrebat:

Am o problemă. Trebuie să fac notă de subsol unei cărti in word 2010... dar eu trebuie sa pun nota de subsol numarul 278(pun numarul ăsta ca putere de sus de la home unde e x la puterea a 3-a) apoi ori că selectez, ori ca dau direct alt+ctrl+f imi mai apare un număr la 278(devine 2781) şi jos la note de subsol apare nota de subsol numărul 1... cum fac sa imi apara 278? Am încercat mai multe modele şi nu funcţionează.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nu stiu cum e in varianta 2010, dar pentru 2003 exista optiune pentru nota de subsol (insert - reference- footnote), iar in setarile notei de subsol poti sa pornesti de la ce numar vrei, chiar si 278 ("start at"). Ar trebui sa se poate face asta si in v2010. Daca iti apare 1 la nota de subsol inseamna ca ai procedat corect, doar ca atunci cand adaugi nota sa ai grija ca din setare sa pui la "start at" pozitia 278.