| Caly95 a întrebat:

am si eu o dilema, de cateva zile nu imi mai citeste iesirea de la placa de sunet, am dezinstalat si instalat driveru de sunet si tot asa e, am luat un detector de drivere si imi tot zice ca e de la driveru audio, daca stie cineva cum sa rezolv va rog spuneti'mi sad

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă pictograma de volum este afișată în sistem, nu este bifată cu un x sau o bară roșie, știi că ai dat volumul la maxim și știi precis ca ai boxe 100% funcționale, atunci problema nu e din soft ci din hardware.
Dacă pictograma de volum nu este afișată în sistem atunci este o problemă software, problemă ce se rezolvă instalând driverii corespunzători ce îi gasești în funcție de placa ta de bază pe site-ul producătorului plăcii de bază.A NU se folosii prostii ce cică îți detectează driverele deoarece acele aplicații sunt doar țepe comerciale, ce conțin baze de date cu drivere vechi, 90% din ele fiind cu driveri virusați, în special pentru Windows XP.
Dacă e o problemă hardware și asta se poate rezolva repejor, mai ales dacă ai desktop, și anume instalând în sistem o placă audio pe PCI, sau dacă e laptop, o placă audio pe USB.Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa ta este stricata. Cumpara alta, eventual pe USB.

| anonimg a răspuns:

Daca te conectezi la internet, windows-ul iti va gasi el driver audio.
Vei putea face asta din 'start' -> (scrii (computer management) -se va deschide o fereastra si vei da clic pe 'device manager' -> apoi clic dreapta pe 'sound.' -> 'update driver software' -> 'search automatically.'.
Succes!

| Admunssen a răspuns (pentru anonimg):

Nu se intampla asta daca are XP. Nu a precizat sistemul de operare.

| magnificul a răspuns:

Salut.Poate fi Hardware, iesire placa sunet sa aiba probleme. Sper sa nu fie asa.Dar poti descarca un driver bun de aici.
1.Descarci Driver
2.Reset dupa instal driver
3.Deschizi driver si vezi daca i-l gaseste
Intr-un fel ar trebui ca un driver bun sa gaseasca tot

| Kissmeagain a răspuns:

Vezi sa nu fie de vina alimentarea placii de sunet de la procesor. Deci problema HardW.

| Caly95 explică:

Windows 7 ultimatum am big grin