| Speed01mikz a întrebat:

Acum 5 minute mi-am gasit Stick-ul USB intr-o pereche de pantaloni proaspat spalati...a afectat cumva apa circuitele usb-ului? Daca da, atunci cat sa-l las sa se usuce? Mentionez ca nu l-am conectat la un calculator.

Răspuns Câştigător
| Szzeby a răspuns:

Salut,la afectat, dar nu sunt sigur daca o sa mai functioneze.
Funda?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Răspunsul este da, l-a afectat.Chiar daca îl vei usca, impuritățiile din apă vor rămâne pe ciruitele acestuia.Succes

| antimulte a răspuns:

Lasa-l macar cateva ORE! De preferat la soare, sau daca te grabesti pune uscatorul de par pe el vreo 10 minute...
Daca mai merge, inseamna ca a scapat, desi ai slabe sanse. Oricum, multa bafta!

| mihai69 a răspuns:

A fost o emisiune gen „mith busters" unde făceau probe cum să protejezi datele când nu vrei să le citească alții. Stick-ul USB a rezistat la toate probele, cu excepția ciocanului și a focului. Așadar, al tău e recuperabil!

| siriusblack98 a răspuns:

Dc nu il conectezi la un pc sau laptop sa vezi daca mai merge si ceri sfaturi pe net? Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| tteo92 a răspuns:

15 - 20 de minute? cred ca o vrut sa zica 15- 20 de ore laughing).

| LenoreVoldaren a răspuns:

Bineînțeles că apa a intrat în stick. Acum n-ai decât să-l scuturi puțin, lasă-l la uscat o ora, apoi conectează-l la pc. Vezi tu dacă merge sau nu.

| Speed01mikz explică:

Nu ma intereseaza continutul.

| Speed01mikz explică:

Va informez ca stickul merge fara probleme. N-am pierdut nici datele de pe el. L-am lasat sa se usuce singur 3 zile. Si acum n-are nicio problema

| Dumitrescu_Andreea_1995 a răspuns:

Buna.Pai logic ca afecteaza circuitele Usb-ului.Lasa-l 15-20 de minute si dupa aceea încearca sa-l contectezi la un calculator si sa vezi daca mai ai vreun continut, ceva în el.winking