| extremer11 a întrebat:

Am si eu o intrebare: de curand am vazut mai multe persoane care isi prelucreaza o poza in care aceeasi persoana sa apare in mai multe ipostaze, adica e o singura persoana si care pare ca e multiplicata. Am inteles ca asa ceva se face in photoshop. Cum se face?

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cele mai bune programe sunt PhotoSop-ul si Gimp-ul.Cum se face nu s-ar putea descrie aici pentru ca ar fi prea mult de scris, oricum baza este ca se lucreaza pe straturi(layer-e) si foarte multe unelte.Eu folosesc Gimp 2.8 pentru ca este complet gratuit. Daca vrei sa inveti, ceea ce este un lucru foarte bun, cauta videotutoriale pe youtube, videotutorial.ro sau site-uri de specialitate.

| extremer11 explică (pentru MskDesign):

Si pe youtube cum sa caut?

| onix33 a răspuns:

Daca te referi la un colaj de poze vezi ca se face foarte usor folosinf fotor.com