| 0anaLovesHIPHOP a întrebat:

am si eu o intrebare. De fapt o nelamurire, am un cd cu un windows de la un prieten, si as vrea sa fac si eu o copie a acestuia pe un cd, cum trebuie sa procedez? Funda celui mai explicit raspuns. >big grin

Răspuns Câştigător
| andrei57 a răspuns:

Buna, bagi cd cu windows in unitate te duci pe el si dai click dreapta si explore sa poti intra in el, apoi ctr+a ca sa selectezi toate fisierele si dai copi si paste in calculator. Apoi deschizi nero si dai la data selectezi fisierele si burn! Nu garantez ca e bootable dar copia o ai sigur.

7 răspunsuri:
| nelu13 a răspuns:

Copiezi cd-ul in calc, introduci un cd gol apoi deschizi nero burning alegi otiunea cd rom boot si il arzi la o viteza mai mica(24 cd, 4dvd)bafta

| filmehd a răspuns:

Se Face Prin Nero ( Foarte Simplu) http://www.youtube.com/watch?v=YbirpJxquXA sper sa fie de ajuns acest video... Mai Intai De A Face asta Descarca versiunea de windows cu extensia. iso

| ταξιδιώτης a răspuns:

CD-ul cu windows in CD, DVD-RW deschizi nero\click nero burning rom\click CD Copy\copy

| sbboy a răspuns:

Trebuie pur si simplu sa copiezi informatia de pe cd pe PC iar apoi pe alc CD/DVD.Mergi la partitia pentru. CD-ROM(sau o alta unitate de citire) dai click dreapta si explore, dupa care copiezi cum ti-am zis tot ce ai acolo.Nu sunt profesionist dar dupa parerea mea ar trebui sa mearga.

P. S. daca cd-ul e original nu prea ai sansehappy

| Violent a răspuns:

Bun incepem:intra in nero, apoi apasa Копиравать СD pui viteza de scriere cea mai mica ca sa copie windowsul fara greseli apoi ar trebui sa fie o rubrica unde este aratat un Hard disk de obicei este aratat H tu pune pe F deoarece acolo se afla discul cu windows si apoi apasa Копировать. Dupa ce se copie windowsul de pe primul disc ar trebuie sa-ti scrie sa pui al doilea disc curat. Tu il scoti pe cel cu windows si-l pui pe cel curat dupa aceea continui operatia de copiere a windowsului, si in acest mod nu se pierde formatul windowsului. Daca vei urma acesti pasi trebuie sa reusesti.Bafta!

| Teils a răspuns:

Tre sa faci o copie a cd-ului dar si in acelasi timp sa il faci sa fie Bootabil happy (scurt si la obiect)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii faci copy disc cu nero