| Tuca10 a întrebat:

Am si eu o problema : cand intru pe laptop nu imi apare imaginea ( adica cu aplicatiile si etc, stiti voi) imi apare dar cu zoom, nu stiu ce sa-i fac, nu am apasat pe nimic, e cu mult zoom cum as putea face sa revina?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intra in settings/ease of access/magnifier/și alege OFF

case closed!

| Tuca10 explică (pentru sierra1):

Este pe off, chiar nu stiu ce are... daca ii dau on se face mai rau. am fost plecat in parc si cand am e\venit acasa, i-am dat drumul si cand se incarca (imi spunea Please Wait) s-a facut imaginea foarte mica. parca e cu zoom

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tuca10):

Dacă nu ne trimiți o poză cu ce se întâmplă atunci nu te putem ajuta. încarcă o imagine pe site-uri de hosting ca imgur și trimite-ne

| sierra1 a răspuns:

Click dreapta pe desktop /display settings / display / scale and layout / change the size of text apps... / pui 100%

Nici acum nu e case closed?

| PainTech a răspuns:

Verifica driverul pentru placa video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai stai stai, pe română: icoanele de pe desktop sunt prea mari sau nu apar de loc? Sau te referi la poza de fundal că e mărită?

| Tuca10 explică (pentru anonim_4396):

Nu frate, apar, dar imaginea de la desktop e cu zoom si pot sa vad decat startul, de unde inchid pc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tuca10):

Aaa, click dreapta pe spațiu gol, screen rezolution(sau display settings) și alege o rezoluție mai mică de acolo

| MagicOneT a răspuns (pentru Tuca10):

Ca sa intelegem, faci un screenshot, il salvezi in paint, il urci pe un site si pui linkul aici, eu nu inteleg exact ce zici...

"apar icoanele si vad doar startul", eu nu inteleg, cum sa vezi doar startul daca apar icoanele...

| MagicOneT a răspuns:

Click dreapta pe ecran -> view -> small icons

| Tuca10 explică (pentru MagicOneT):

Nu este de la icons, am incercat, cand intru este foarte mica imaginea si vad decat partea de unde inchid laptopul, start