| SuZuki98 a întrebat:

am si eu o problema cu calculatorul meu. nu stiu de ce in C mi se umple aiurea memoria. aveam acum o saptamana 20 si ceva GB liberi si acum am 14 si nu instalez nimic in el sa zici ca am instalat un joc de 5 GB ceva. pur si simplu se umple aiurea si nu stiu ce sa ii fac. l-am dat la defragmentat. Ma puteti ajuta. ce pot sa sterg sau ceva sa golesc memoria asta aiurea umpluta.!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi un virus. Incearca cu cu Bitdefender online: http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html
Deasemenea daca ai downloadat ceva muta-le pe partitia D:\ si schimba locul unde downloadeaza browserul tau.

| dannyel86 a răspuns:

Daca ai System Restore activ, acesta isi aloca spatiu pentru a crea chei de siguranta pentru sistem. Daca dezactivezi System Restore, s-ar putea sa scapi partial de problema. Pe C mai apar fisierele temporare care se stocheaza pe hard odata cu navigarea pe internet. Indiferent ce faci, anumite date se pastreaza offline si ocupa din partitia C. Instaleaza si ruleaza CCleaner, pentru a mai elibera spatiu pe hard.