| TrollKing1 a întrebat:

Am si eu o problema cu carcasa PC-ului,am conectorul ala verde jack la carcasa,imi pun castile, si nu se aude bine deloc, am mai incercat cu inca 3 casti tot la fel se aude rau, aveti vreo idee cum as putea repara jack-ul verde de la carcasa, imi face probleme jack-ul.
Dau funda! Help urgeeent!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil firele nu sunt legate bine pe placa de baza.
Du-l la un service sa verifice legaturile.

| bystefu a răspuns:

Nu prea ai cum, in afara de lipituri pe placa de baza.Te-ai gandit sa schimbi driver-ul audio? Sau mai simplu, iti iei o placa audio pe usb la 25 de lei si nu te mai complici. Funda? big grin

| TrollKing1 explică:

Paiii,eu nu in spate in placa de baza am problema, eu am in fata langa butonul de power, in spate in placa de baza am conectate boxele si in fata castile