| StieTot001 a întrebat:

Am si eu o problema cu PC-ul... Sa va spun ce s-a intamplat. Deci, mi-am reinstalat windows-ul si acum nu imi mai vede placa video dedicate ci doar cea integreata. Inainte sa imi reinstalez windows-ul mergea totul perfect, vedea placa video se misca super si acum dupa ce am reinstalat windows-ul s-a dus... Am o placa de baza ASROCK 960GC-GS FX si placa video este AMD MSI R7 260x DDR5 2GB. Fundita cine ma ajuta cu problema. Adica sa imi spuna ce sa fac sa imi recunoasca din nou placa video. Am auzit ca trebuie setata din BIOS cau ceva? Oricum daca trebuie facut ceva din BIOS dati-mi nste instructiuni exacte. Appropo am windows 7 32BIT.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Si ce te retine sa te duci la AMD sa iei driverele? Sau vrei sa vine ele peste tine!

4 răspunsuri:
| oODonViperOo a răspuns:

Da,trebuie sa intri in BIOS dar daca ai instalat bine driver-ul asigura-te ca ai conectat mufa VGA/HDMI la slot-ul placii video. Daca nici in acest caz nu merge atunci trebuie sa setezi din BIOS.

| StieTot001 explică (pentru oODonViperOo):

Ce sa fac in BIOS? Spune exact unde sa intru si ce sa fac.

| Stergete a răspuns:

Trebuie sa intri in BIOS,

| katathunder a răspuns:

Reinstaleaza iar driveru de la placa video