| Valentin_Claudiu_1995 a întrebat:

Am si eu o problema cu unitatea optica de la laptop,mai exact aceasta nu mai citeste CD-uri scrise.
Spre exemplu am achizitionat un CD nou (gol) pe care l-am introdus in laptop iar unitatea optica l-a citit fara problem,dupa cu ajutorul programului de facut CD-uri Nero 7, am pus Windows XP(butabil). Programul si-a facut treaba la fel si unitatea optica l-a ars fara problem la viteza de (16x).
Problema este urmatoarea: cand am introdus din nou CD-ul scris in laptop unitatea optica a refuzat sa-l mai citeasca scotand un zgomot(incerca sa il citeasca dar nu putea)am introdus CD-ul in alt laptop si l-a citit fara problem.
Mentionez urmatoarele:
-Sistem operare Windows 10
-DVD-uri citeste fara probleme
-Am incercat mai multe tipuri de CD-uri(cele scrise de unitatea mea optica nu a mai putut sa le citeasca, CD-uri facute la alt laptop sau pc le-a putut citi!
Scuzati-mi greselile de ortografie, sper ca am fost destul de explicit in legatura cu aceasta problema pe care am intalnit-o!
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alta data sa le scrii la 8x!

| Valentin_Claudiu_1995 explică:

Tot asa face si la 8x!