| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema la sunetul de la calculator. Vreau sa spun ca am windows 7, am instalate toate driverele de sunet. Problema este ca cateodata mi se opreste sunetul. Posibil ar fi ca misc cateodata din greseala cablurile de la boxe / sub-woffer. Deci mai repet odata, ca am toate driverele, dar posibil misc cateodata din greseala cablurile de la boxe / sub-woofer. Care ar fi problema? Sa incerc sa pun cablurile, cum trebuie? Sau poate, sunt "innodate" si sa le "deznod"?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi un cablu intrerupt sau care face scurt. Poate fi dezlipit de la mufa sau mufa defecta. In loc de boxe incearca cu casti puse direct si spune-ne ce se intampla.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Am aflat problema... la YouTube cand asculti ceva, este un semn de sunet, am apasat pe el din greseala. Si eu nu am mai incercat cu altceva, decat cu YouTube, si se pare ca am gasit problema happy.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur!

| Fan7a4 a răspuns:

Nu sunt decat 3 variante, 1 sterge toate driverele de sunet si ia-le pe cele de la Realtek (sunt cele mai bune dupa parerea mea, le-am incercat pe toate versiunile de windows de la xp pana la 10 ). 2 deconecteaza cablurile de la boxe/ subwoofer si vezi sa nu fie ciupite sau intrerupte, iar daca sunt ciupite sau au vreo problema, roaga pe cineva care se pricepe sa ti-l taie si sa ti-l faca la loc cum trebuie, iar a 3 a varianta, asculta cu mare atentie o boxa in timp ce aculti muzica, nu la volum mare, cat sa poti auzi daca baraie sau se aude vreun sunet nepotrivit, asta doar in cazul in care sunt boxele defecte... sper ca te-am lamurit :3

| anonim_4396 explică (pentru Fan7a4):

Am aflat problema... la YouTube cand asculti ceva, este un semn de sunet, am apasat pe el din greseala. Si eu nu am mai incercat cu altceva, decat cu YouTube, si se pare ca am gasit problema happy.