| Yohanes a întrebat:

am si o mare problema, ce`i care se pricep la pc.uri sa raspunda pls. Acum ceva timp am luat un virus cu politia nu stiu cum si am citit pe net cum sa scap de el bla bla bla cum ne cum am citit ca trebuie scoasa bateria dupa placa de baza si lasata nu stiu cate minute in fine, tot nu am scapat de virus, problema este cand aprind pc.u acum imi apare o img cu energy star si trebuie sa apas f1 pentru continuare si mai are 2 f-uri pentru nu stiu ce. dupa ce apas f1 pentru continuare imi apare o imagine de la hard cu hardwer si trebuie sa astept si la aia putin, treaba este ca numai ma lasa sa bag windowsu deoarece imi apar imaginile astea si numai buteaza cd-u ..cum scap de ele plz.

3 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Schimbă windowsu' sau adu un expert.

| Intruder19 a răspuns:

Virusul ala se manifesta in windows nu are nici o treaba cu biosul.Tu scotand bateria ai resetat biosul la setarile din fabrica iar f-urile alea ce iti apar te roaga sa intri in bios si sa refaci setarile. Nu iti boteaza cd-ul cu windows pentru ca nu e setat in bios cd-romul ca first boot device).

| stanly7 a răspuns:

Blablabla scoate bateria?
Trebuia sa descarci de la bitdefender un program:
http://www.bitdefender.ro/......-2645.html
Acum tu ai resetat setarile din bios si trebuie refacute.
http://www.youtube.com/watch?v=xWWjy6Y1hCY