| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator cu Windows XP. Problema mea este ca cursorul mouse-ului, icon-urile folderelor si aplicatiilor din ferestrele de lucru sunt inconjurate pe latura dreapta de o umbra(shadow). Am auzit ca se pot elimina aceste umbre, insa nu stiu exact. Dau funda pentru cel care stie!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii in Control Panel (Classic View) - Mouse. Acolo poti alege imaginea, efectele, viteza de reactie etc a mouse-ului.

| Clarx a răspuns (pentru Bula):

Tot de acolo pot seta ca viteza de bifare/debifare a mouse-ului sa fie mai mica? Reprezinta o alta problema.

| Bula a răspuns (pentru Clarx):

Da, acolo poti regla totul, legat de mouse.