| MelindaVictoria a întrebat:

Am un calculator de 10 ani si azi am vrut sa-i schimb tastatura. M-am dus la Altex si mi-am laut una Hama compatibila cu Xp ce am eu acasa. Dar problema e ca in momentul in care mi-a inceput instalarea mi-a spus ca nu a trecut nu stiu ce test de compatibilitate cu Xp. M-am dus inapoi la Altex crezand ca e tastatura de vina dar la ei a mers. Mentionez ca tot timpul ledul de la Num a fost aprins.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

LED-ul de la numlock n-are nici o legatura. Asta indica faptul ca tastatura numerica este activa. Problema este ca tastatura este incompatibila cu placa ta de baza. Ce mufa are computerul tau? Sunt trei tipuri PS/2= http://desktopreality.com/why-ps2-port-is-called-so/
WiFi si USB. Mai bine sa iei PS/2 daca PC-ul are mufa din asta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce fel de tastatura este?

| CPAElites a răspuns:

Daca tastatura e pe mufa PS2 trebuie s-o conectezi cand pc-ul e oprit!

http://img08.olx.ro/......taturi.jpg