| Uzzy1993 a întrebat:

Am un ceas de mana FENT(made in Japan)si nu reusesc sa ii scot capacul de pe spate sa ii schimb bateriile ptc s-au consumat.
Daca stie unul dintre voi cum se poate scoate capacul as fi foarte recunoscator.
P. S:

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Fugi cu el la ceasornicar!

4 răspunsuri:
| Uzzy1993 explică:

Alta solutie nu este?
Momentan nu pot sa ies din casa ptc. sunt racit.

| Frontal a răspuns:

Cauta niste pasaje pe spatele ceasului sigur e vreo smecherie. In cel mai rau caz du-l la un specialist

| Uzzy1993 explică:

Ceea ce nu am mentionat e ca ceasul e subacvatic.Are vreo legatura asta cu faptul ca nu-l pot deschide?straight face

| salmiluca a răspuns:

Incearca sa-l pui 1-2 ore in congelator
capacul si rama ceasului sunt din materiale diferite
dupa aceasta, capacul se deschide mai usor