| Daniel2500 a întrebat:

Am un laptop ASUS K52J cu camera web incorporata.NU stiu cum sa pornesc camera(mentionez ca am driver instalat). Stiu ca am o tasta Fn, care in combinatie cu F1, F2, F3... imi creste volimul, volum mut si altele.
Iar pe tasta V am desenata o camera de filmat, dar nu merge sa o activez tot cu tasta Fn. ID meu e : sanderuadrian. Dau FUNDA!big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca driver-ul e instalat atunci Messenger-ul o va detecta si o va folosi. Din cate stiu, exista si un soft cu driverul, o aplicatie pentru setarile ei. Prin acea aplicatie poti testa si camera. Pe modele de laptop-uri ca acel Asus, chiar n-ar trebui sa ai astfel de probleme. Iar daca chiar nu e activata, iar acea combinatie de taste nu face nimic atunci du-l la un service!
Sau mai cauta-ti modelul laptop-ului pe site-ul Asus si descarca un driver mai nou daca e disponibil!

| Ceapone66 a răspuns:

Salut. Intra pe asus.com si de acolo cauti modelul tau si optiunea downloads. De aici la sectiunea Utilities vei gasi Asus Life Frame. Apoi o sa mearga Fn+V

| Daniel2500 explică:

Ceapone66 poti sa fii mai explicit? Sunt Novice!