| Horty a întrebat:

Am un mixer BEHRINGER DX626. Puteti sa-mi spuneti cum pot sa-l conectez la PC ( am laptop) si am si un sistem audio.

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Ordinea cuplarii e :laptop-mixer-sistem audio-boxe. Cumperi(daca nu ai) un cablu cu jak stereo intr-o parte care il conectezi la pc(line out) si doua mufe rca in cealalta parte care le conectezi la mixer((input 3sau 2-line).Mai departe colectezi semnalul din mixer tot cu doua mufe rca de la,, main out'' si il introduci in sistemul audio care nu stiu ce fel de intrari are dar banuesc ca tot rca. Sper sa te descurci daca nu revino cu noi informatii sau precizari. Succes!