| LyoDDxD a întrebat:

Am un modem de internet SpeedTouch 5x6 si nu stiu cum sa ii fac conexiunea cu un router Asus WL-520GC.
Modemul este setat pe optiunea bridge, iar in setarile routerului am pus pe pppoe si am bagat totul corect, dar nu primesc nicio conexiune. Am gresit la ceva?

1 răspuns:
| Parintele a răspuns:

Portul WAN al routerului se configureaza pe DHCP nu PPPoE. In cazul tau conexiunea router-modem nu este PPPoE.
Username/password pentru PPPoE folosesti doar la configurarea modemului (pentru realizarea conexiunii intre modem si ISP).