| alexandru2002 a întrebat:

Am un sistem Samsung HT-X20, si vreau sa stiu daca la volum ridicat se poate arde subwoofer-ul... adica cand ridic volumul la unele melodii se aude un pocait la bass, un fel de gajait, se poate arde tinand cont ca subwoofer-ul este din acelasi pachet cu statia si satelitii? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Acelea sunt distorsiuni si pe termen lung pot scurta viata difuzorului. Din egalizator redu nivelul de bass pana la limita in care nu mai apar acele sunete.