| Fussion a întrebat:

Am un telefon samsung e2150 pe care l-am scapat in apa pentru cateva secunde.L-am uscat dar tot ce tinea de clapeta nu mai functiona(camera,display-ul si difuzorul)asa ca l-am desfacut peste cateva zile si mufa care facea legatura dintre telefonul principal si clapeta era oxidata.Am curatat-o si l-am montat si telefonul merge acum foarte foarte bine.2 probleme mai am la el:daca il inchid,se deschide singur si ceasul ramane in urma cu aproximativ 17 min pe ora.Nici bateria nu mai tine cum tinea mai demult.Ce pot sa-i fac?Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Andrei_Cioloca_1977 a răspuns:

Pai du-l undeva la reparat
tu acasa n-ai ce-i face

| dragos65436 a răspuns:

Deci nu are rost sa duci un Samsung e2150 la reparat ia-ti un alt telefon si fai un update incat sa reziste la apa dar daca iti iei un telefon cu rezistenta la apa iti dai seama ca nu trebuie sa faci update-ul

| Fussion explică:

Nu m-ati inteles. Dupa ce am curatat mufa display-ul merge, la fel camera si difuzorul.Singurele probleme pe care le mai are e ceasul care ramane in urma si ca nu ramane inchis.