| Coporan123 a întrebat:

Are ceva daca folosesc un stick de memorie ( de 8 Gb) care a fost uitat intr-o pereche de pantaloni si au fost bagati la spalat si dupa ce s-au uscat am descoperit ca sticku-ul era acolo?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Teoretic, daca s-a uscat inainte sa il bagi in pc, ar trebui sa mearga.

vezi si tu daca mai functioneaza in primul rand.

nu ai ce sa strici la calculator.
daca poti sa-l desfaci sa vezi daca mai e apa in el sau daca s-a depus ceva pe placa usb-ului,
altfel recomand nu sa il usuci cu feonul(temperatura inalta poate dezlipi elementi de pe placa usb-ului) ci sa il lasi sa se usuce natural.

9 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Lasa-l sa se usuce 15-30 min pe calorifer si conecteaza-l la PC.

| gelu1970 a răspuns:

Ia un uscator de par si incearca sa il usuci. daca stai sa se usuce fara sa il ajuti e posibil sa deterioreze umezeala ceva din el. cand crezi ca e uscat il conectezi si vezi daca mai e functional.

| Iwao a răspuns:

Il usuci cu feonul, il conectezi.Nu are nimic daca apa s-a evaporat.

| TheSoldier a răspuns:

Il usuci foarte bine cu feonul. Daca ai scos apa, merge.

| einenebun23 a răspuns:

Daca s-a stricat eu cred ca nu prea mai ai ce face cu el dar oricum incearca sa il bagi in calculator sa vezi daca functioneaza daca nu poti sa ii faci vant ca nu mai ai ce face cu el. Dar daca merge atunci de ce nu l-ai putea folosi.

| Coporan123 explică (pentru einenebun23):

Nu stiu daca functioneaza sau nu, nu l-am incercat sa vad asta de teama sa nu stric pc-u cand il bag. De aia am intrebat daca face ceva dupa ce se uda si il bag in pc.

| AdrianFita a răspuns (pentru Coporan123):

Daca crezi ca e ud pune-l in ceva cu orez (absoarbe umezeala). Funda?

| AdrianFita a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie cu unul de doi, la mine nu a avut nimic. daca crezi ca e ud scoatei capacul si pune-l in ceva cu orez (trage umezeala). Funda?

| cosmin2010 a răspuns:

Trebuie sa il usuci la partea electronica. Ar trebui lasat mai apoi la temp camerei si dupa 2 sau 3 zile se poate incerca.