| Andrei_Denis_1999 a întrebat:

Salut,TPU! As vrea sa imi fac un overclocking, dar nu stiu cat de riscant este sa mi se arda componentul respectiv la care fac overclock-ing-ul.Performanta Pc-ului meu este:
512 MB RAM
Procesor:AMD Sempron 1.6 Ghz 3D Now
Placa video:256 MB, Nvidia Geforce 5200 FX, integrata in RAM
Deci este recomandat sa imi fac overclock la procesorul respectiv?
Dau

Răspuns Câştigător
| bassmusic a răspuns:

Sincer, la asemenea configuratie... nu prea ai ce overclock sa faci. La o config. gen AMD Dual-Core 2, 9 GHz ar mai merge la 3, 9 Ghz cu un radiator BUM.