| Florinyo03 a întrebat:

as vrea sa stiu am un calculator de 2 GB si as vrea sa ii mai pun inca 2 GB de unde pot stii de care placuta ce model imi trebuie sa mi se potriveasca cu PC. Funda

Răspuns Câştigător
| Andrei2k15 a răspuns:

Banuiesc ca la 2gb RAM te referi; In primul rand trebuie sa stii ce DDR(1/2/3) este placa ta de baza ( te uiti pe ea ca trebuie sa scrie ), dupa care iti iei ram cu DDR`ul respectiv. De exemplu daca placa ta este DDR2, iti iei RAM 2gb DDR2 happy Funda?

2 răspunsuri:
| Florinyo03 explică:

Dupa ce pun ramu corect trebuie sa reinstalezi windowsu?