| AnonimBS a întrebat:

Salut TPU
As vrea si eu sa imi cumpar un PC,ce PC imi recomandati?
As vrea unul pentru pe carejocurile sa mearga bine jocuri gen metin2, CS,pirate storm, darkorbit
Care ar fi cele mai bune?

Răspuns Câştigător
| HaKa93 a răspuns:

La ce jocuri te joci iti ajunge un procesor i3, 2 sau 4 gb de ram, 512 video si hdd de 500. unitatea undeva pe la 12-14 milioane.

| AnonimBS explică (pentru HaKa93):

Multumesc.Daca iau pe piese cam la cat m-ar ajunge? am PC mai vechi e la mana a 2a si la mine e din 2008.

| HaKa93 a răspuns (pentru AnonimBS):

Pai eu ti-am spus o configuratie ca sa iti iei pe piese
ceva bun pe piese cu placa de baza, procesor, ram, si placa de video e undeva la 11 milioane, mai pui un hdd atunci pe la 13 mai iei o sursa buna atunci e 15 plus o carcasa mare ca sa iti aeriseasca bine vine cam 17

pentru un desktop gaming trebuie undeva pe la 20 de milioane cel putin doar unitatea