| PureMadnesS a întrebat:

as vrea si eu sa stiu ce se intampla daca:
-se i-a curentul si laptopul meu este conectat cu cablul la priza?
-las laptopul cu cablul in priza dupa ce il sting?
Cam acestea ar fi?

4 răspunsuri:
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Nu se intampla nimic in ambele cazuri. daca se ia curentul nu pateste nimic, e ca si cum ai scoate incarcatorul din priza. si e bine sa il lasi in priza dupa ce il stingi pentru ca se incarca

| RS4 a răspuns:

Da, poti sa-l lasi conectat la priza! va merge pe baterie pana revine curentul! apoi va continua pe curent si va incarca bateria! bafta!

| ge0rgy a răspuns:

Indiferent. nu pateste nimic daca ramane in priza. dar daca chiar vrei sa fii u mai asigurata il poti scoate. Dar e ok... eu una nu il scot din priza.

| mihnea2001 a răspuns:

Mai bine scoate cablul pentru ca poate sa se arda din cauza tensiunii electrice puternice