| Denis9679 a întrebat:

Salut TPU! Aseara am intrat pe un site fake unde m-am logat cu contul meu. Daca cel din spatele site ului fake s-a logat in gmail vedea ca am trimis un email cu buletinul meu. Intrebarea mea este, ce poate "hackerul" cu buletinul meu. (Sunt major)

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Deci tu te-ai logat cu "google" pe un site obscur, ceea ce este gresit dar stii asta deja.
Dupa contul tau de google ai trimit candva o copie dupa buletin cuiva (nu are importanta aici cui), dar survine intrebarea : acea fotografie dupa C.I. (carte de identitate, nu buletin cum spunem majoritatea gresit) mai era in mesajele tale? caci daca ai sters-o nimeni numai are acces la ea decat cel caruia i-ai trimis-o, asta daca nici el nu a sters-o!

Ce ai tu de facut este sa iti schimbi datele de conectare la contul de google, urgent.
Daca aveai autentificare in 2 pasi activata, nu poate face oricum nimic cel care a avut acces la datele tale de autentificare pe care le-ai oferit benevol pe acel site dubios!

Stai linistit nu se intampla nimic, dar e bine sa schimbi datele de conectare la contul google, cat pe viitor sa nu te mai conectezi oriunde cu aceste date!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mare lucru insa daca ai realizat ce ai facut de ce nu ai schimbat parola de la mail?

| ioana748 a răspuns:

Nimic nu poate face.