| LeaveMeAlone53 a întrebat:

cand salvez poze, melodii, etc. se salveaza direct pe card, dar acum nu mai am loc pe el. Ce pot face ca sa salvez direct în telefon?

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Sunt setari in telefon la fiecare aplicatie in parte de unde se poate alege salvarea in memoria interna, (depinde de modelul telefonului, de aplicatii ce optiuni au in setari), insa de obicei si memoria interna e mica si nu ajunge nici aceea, prin urmare o solutie mai buna ar fi copierea pozelor vechi in calculator si stergerea lor de pe card.
Alta solutie e inlocuirea cardului vechi cu unul nou, de preferat mai mare.

| aalexei a răspuns:

Settings - Storage - Default write disk - Built-in Storage