| Daniel235 a întrebat:

Cata memorie ram consuma windows 10? E un mare mancator de resurse? Merita?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pe un asa pc cum ai tu iti va merge 10 impecabil! Ar fi pacat sa nu te bucuri de win 10 cu un asa pc!

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de ce ram vorbim nu toti sunt la fel, exista ddr1, 2,3, 4
frecvente 300, 600, 900, 1300
daca ai un desktop vechi ce cauta windows 10 la tine pe pc treci pe 7 sau xp

| Daniel235 explică (pentru RAY):

Am zis mai sus. Am pentium g3240 e un dual core de 3.1, un r7 250 2gb gddr5 128bit, 4gb ram hyperx ddr3 1600mhz si cl10.

| Daniel235 explică (pentru lpavel):

Mi l-am bagat si merge blana big grin Nu am treaba cu el, dar imi e frica de bug-uri!

| lpavel a răspuns (pentru Daniel235):

Cand ai buguri sau pe ce esti cand ai buguri si ce win 10 ai ales?

| Daniel235 explică (pentru lpavel):

Momentan nu am gasit bug-uri, am win 10 pro dar nu am update-urile alea noi si ma enerveaza, dar e piratat. stii de unde il pot updata? Ca acolo la update-uri la el degeaba dau imi instaleaza ceva la windows difender si gata

| lpavel a răspuns (pentru Daniel235):

Se va instala automat! Rabdare! Win 10 pro e OK happy

| lpavel a răspuns (pentru Daniel235):

Pe un asa pc cum ai tu iti va merge 10 impecabil! Ar fi pacat sa nu te bucuri de win 10 cu un asa pc!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu consuma asa de mult. Pana in 1 GB

| lpavel a răspuns:

Spune ce configuratie are pc-ul tau si iti spunem daca merita sau nu! Pentru noi ceilalti merita happy

| Daniel235 explică (pentru lpavel):

R7 250 2gb gddr5 128bit, pentium g3240, 4gb ram hyperx 1600 cl10

| Idkidk a răspuns:

Nu recomand 10, e naşpa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 4 giga ram, iti consuma 40 % avand deschis pagina TPU si antivirusul AVG. Deci e bine. In jur la 1, 6 giga ram avand deschise ce am spus eu mai sus.

| CătălinFD a răspuns:

Nu stiu sigur dar mie unul mi se pare mai fain 7, nu imi place 10
Intre 10 si 7 as alege 7

| lpavel a răspuns (pentru CătălinFD):

Pai tu poti sa alegi windows me, e si mai fain dar asta nu inseamna ca e mai bun big grin

| Idkidk a răspuns (pentru CătălinFD):

Şi eu am 7. =)

| r3laxX a răspuns:

Cand esti pe idle cam 1Gb ram, eu am 3Gb ram si ma descurc in tot ce fac.
w10 e genial. eu am facut saltul de la Xp la 7 la 10