| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti peste 10 ani sa zicem. o sa disparat calculatoarele tip desktop si o sa ramana doar laptopurile?laughing Am citit intr-un ziar..si era curios asa. laughing. Funda.

Răspuns Câştigător
| alabalaportocala2011 a răspuns:

Calculatoarele fixe vor fi mereu mai puternice, decât Laptopurile.
Laptopurile sunt calculatoare portabile și își au rosturile lor.
Peste 20 sau 30 de ani poate, calculatoarele fixe vor fi de dimensiunile unui laptop, dar cu un ecran mare și vor avea greutatea unui laptop actual, și vor fi și ele portabile.

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu....si asta pentru ca un laptop, in ciuda performantelor nu o sa depaseasca niciodata capacitatile pe care un desktop le poate oferi in ceea ce priveste rezolutia monitoarelor sau sistemul de sunet!
ex : un laptop poate sa aiba un procesor i20, si o placa video de 10gb, dar e in zadar atata timp cat nu poate sa aiba dimensiunile pe care le atinge un monitor pentru desktop, si un sistem suround de sunet care sa iti ofere o experientie cinematica completa! *un film nu se vede la laptop cum se vede la un desktop *
Dar in schimb cred ca viitorul va apartine tehnologiei touch screen si monitoarelor 3d!
deja sunt multe produse de genul asta

| Filip23 a răspuns:

Nu cred. Pentru birouri si pentru acasa sunt foarte bune desktop-urile. Au segmentul lor. Mai grija imi este de carti si de ce o sa fie prin mintile oamenilor

| Akeron a răspuns:

N-are cum sunt oameni in ziua de azi care habar nu ai ce e ala Pc-ul apai de Laptop ....sa fim seriosi + ca multa lume nu isi permite sau nu are nevoie de el, de exemplu oamenii de la tara

| ghostady2011 a răspuns:

Cred q da.Deoarece nici televizoarele tip,, cutie,, nu mai sunt in comert.
Foarte rar mai vezi unul intr-un magazin.Acum e la moda plasma.
Sper ca te-am ajutat.
Funda

| danimotenel a răspuns (pentru ghostady2011):

La televizoare este vorba de imbunatatirea calitati, la pc nu e la fel fiindca daca ar fi sa le comparam cu un pc nou si unul vechi, laptopu nu e deloc superior desktopului.

DESKTOP POWER FOREVER!

| SimonaGiorgi a răspuns:

Eu cred ca or sa fie doar tablete, telefoane nu or sa mai fie o sa ni se implateze un fel de telefon direct in corp si o sa ajungem niste roboti.

| CaRamElLa96 a răspuns:

E imposibil, deoarece laptopurile nu pot sa posede o putere la fel de mare ca calculatoarele, iar acum totul se face spre mai bine si mai puternic laughing) Asa ca nu cred! Parerea mea.