| blackmambajdjfjfj a întrebat:

ce sa aleg dintre a5 2016 sau p9 lite? De ce?

Răspuns Câştigător
| OnePiece a răspuns:

Serios, am ajuns sa comparam P9 lite cu S7?

Dar da, P9 lite e mai bun, mai ales ca va primi cat de curand Android 7. Are procesor mai performant si camera frontala de calitate. E si mai eficient cu RAM-ul.

Daca vrei ecran bun ia A5 2016.

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Gresit,nu e scump decat cel putin 1000 de lei!

| untu a răspuns:

P9 LITE pentru ca e mai bun, ieftin si convenabil, ca e mai aproape ca SAMUNG GALAXY S 7!

| LTAA a răspuns:

P9 lite e cu totul diferit fata de p9 obisnuit. Pentru oftica iei iphone

| LTAA a răspuns:

A5 2016 este premium.
P9 lite e mai rezistent, insa interfata emui poate pune probleme unor persoane.

| IoanXDD a răspuns:

Daca conteaza cum se vede ecranul iti zic de a 2016 ( https://www.sammobile.com/......y-a5-2017/ ).

Daca vrei mai multa memorie ram pentru jocuri alege-l pe p9 lite ( http://www.gsmarena.com/huawei_p9_lite-7983.php ).